IX Międzynarodowy Turniej o Puchar 59 dni Borów Tucholskich

Turniej o puchar Borów Tucholskich w klubie Olimpico Malbork wpisuję się w stały kalendarz rozgrywek i zawsze miło się spotkać z innymi drużynami z poza województwa pomorskiego. W tym roku 2018 nasz klub wystawił drużynę w roczniku 2005-2006. Z Malborka pojechało dwie zawodniczki a z Sierakowic gdzie się mieści nasza szkółka pod nazwą (,,expert’’ Pantery Sierakowice/Malbork) 12 zawodniczek. Większość to nowo przybyłe, które dostały szanse się zapoznać jak wygląda turniej miedzy dziewczynami.

Turniej w Tucholi dla młodszych został zaplanowany na dzień 8 lipca niedziela od godziny 09-14.00. Pierwszym rywalem naszej drużyny były dziewczęta z UKS Grom Lubiewo wygrywając 4-1 następny to mecz z gospodyniami turnieju nasza drużyna wygrała 6-0. Początek wymarzony sami byliśmy zdziwieni, że tak dobrze nam idzie. W trzecim spotkaniu to następne dobre spotkanie z GSS II Grodzisk Wielkopolski wygrana 7-0 ale to były o wiele młodsze dziewczyny i im trzeba oddać wielki ukłon za grę i ambicję w tym meczu. Następne spotkanie to już walka o medale w tym spotkaniu mogło wszystko się zdarzyć przeciwniczkami były dziewczyny a mówiąc po prawdzie kobiety masywne siłowe z Francji. Drużyna C.O.M.B. Bagneux nie bardzo rozumie, na czym polega piłka nożna gra fair play również, ale no cóż w pierwszej połowie ładną bramką popisała się Julia Cyman mecz wręcz na styku brutalności gry w drugiej połowie Francuzki wszystkimi sposobami chciały wyrównać i wygrać ten mecz skutkiem tego było wyeliminowanie trzech zawodniczek z gry.

Ostatnia akcja z strony Francji rzut rożny po podaniu w pole karne dryblingiem strzela w goszcz nóg w stronę bramki i wynik meczu 1-1. Mecz ostatni na wagę pierwszego miejsca z GSS I Grodzisk Wielkopolski toczył się zacięcie waga to złoty medal mimo wyrównanej gry z obu stron wynik się utrzymał 0-0 i w ten sposób dziewczyny nie przygrywając meczu w turnieju zdobywają II miejsce oraz dwa wyróżnienia najlepsza bramkarka Zuzanna Płotka i najlepsza strzelczyni Julia Wodzińska zdobywając 10 bramek w całym turnieju. Dziękuję bardzo naszym lokalnym sponsorom Leier Malbork i expert Sierakowice oraz włodarzom Burmistrzowi Miasta Malbork Wójtowi Gminy Sierakowice,a także Staroście Malborskiemu za to że nasz wspieracie i jesteście z nami. Rodzice dziewczyn to wy jesteście motorami napędu bez was nie było by takiej zabawy i rozrywki Dziękuję.

Skład

ZUZANNA PŁOTKA, JULIANNA CYMAN, WIKTORIA MALEK, KINGA FORMELA, DARIA SYCHTA, OLIWIA GNIBA, ZUZANNA LEMKE, WERONIKA KLEBBA, ANGELIKA PAWELCZYK, NIKOLA ŁACHMACKA, JULIA BULCZAK JULIA WODZIŃSKA, JULIA BEEG.