IX Ogólnopolski Wiosenny Turniej Halowy Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Olsztynka

IX Ogólnopolski Wiosenny Turniej Halowy Piłki Nożnej Dziewcząt  o Puchar Burmistrza Olsztynka

Na zaproszenie organizatora Perły Olsztynek nasza drużyna z rocznika 2004 i młodsze wzięły udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Olsztynka w piłce halowej dziewcząt. Dziewięć drużyn podzielonych na dwie grupy. W naszej grupie było pięć drużyn, UKS Delta Nowy Staw, KS Sztorm Gdynia, GOS i R Piaseczno, MUKS Dagfil Tomaszów Mazowiecki i Malnaft Olimpico Malbork. Pierwszym rywalem były zawodniczki za miedzy z Nowego Stawu wygrywając 4-1, potem Piaseczno 3-0 vo drużyna nie dojechała, następnie Tomaszów 5-0 i ostatni przeciwnik w tej grupie Sztorm Gdynia wygrywając 3-0. Wygrywając grupę zawodniczki Malnaft Olimpico Malbork przeszły do półfinałów gdzie spotkały się UKS Kozłowo i również wygrywając 4-0. Do finału również dostały się gospodynie tego turnieju UKS Perły Olsztynek. Obie drużyny przystąpiły do ataków nasza drużyna po akcjach dwójkowych Deranek – Jędrzejewska mogły już w pierwszych minutach wyjść na prowadzenie, lecz nie było skuteczność, niestety udana kontra przeciwniczek dała radość i prowadzenie 1-0 Olsztynkowi a publiczność dopingiem wspomagała drużynę Perły, Nasze do odrobienia miały pięć minut, było widoczne to licznymi atakami, a bramka jak zaczarowana nie chciała wpaść. Niestety, kto atakuje to może przydarzyć się błąd i taki się przydarzył straciliśmy drugą bramkę dwie zawodniczki po obijane, ale nie straciliśmy ducha walki walczyliśmy do końca. UKS Perła Olsztynek – Malnaft Olimpico Malbork 2-0 w taki sposób zakończył się mecz finałowy pełnej walki i łez naszych zawodniczek, zajmując drugie miejsce w turnieju. W turnieju najlepszą zawodniczkę została Katarzyna Deranek z Malnaft Olimpico Malbork. W trakcie turnieju o godz. 14.00 odbył się mecz pokazowy najmłodszych zawodniczek z rocznika 2007-2008, mecz po miedzy UKS Perły Olsztynek - Malnaft Olimpico zakończył się remisem i każda uczestniczka otrzymała pamiątkowy złoty medal.

W czasie długiej przerwy czas nie został zmarnowany była okazja do zwiedzania skansenu w Olsztynku, który polecamy wszystkim drużynom i turystom jak zawitają w te stronę.

Turniej udany drużyna pokazała swoją siłę i wartość, nie osiągnęła pierwszego miejsca teraz to osiągnie innym razem. Dziękuję wszystkim zawodniczką za ich trud rodzicom za doping i wsparcie oraz podziękowanie sponsorowi Malnaft, iż mogliśmy wziąć udział w Turnieju.