Liga halowa kobiet na półmetku

Zawodniczki Leier Olimpico Malbork rozegrały drugi turniej ligi halowe kobiet woj. Pomorskiego dla seniorek i młodziczek. W drugim turnieju - w Gdańsku – seniorki zajęły 2 miejsce.

W kategorii seniorek Leier Olimpico Malbork w pierwszym swoim spotkaniu po zaciętym pojedynku uległo 3:2 AP Lechia Gdańsk Bramkę dla naszej drużyny zdobyła dwukrotnie Karolina Pawlikowska.

W kolejnym pojedynku wygrały 2:1 z GKS Żukowo po strzałach Karoliny Urbanowicz i Karoliny Pawlikowskiej. W trzecim i ostatnim swoim spotkaniu dziewczyny z Malborka pokonały Canicuła Bytów 2: 0–dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Karolina Urbanowicz.

Drużyna seniorek Leier Olimpico grała w składzie: Martyna Gardyjasz, Paulina Lewandowska, Ewelina Pazio, Karolina Pawlikowska, Anna Siemińska, Weronika Niezgoda, Karolina Urbanowicz.

W pozostałych spotkaniach turnieju seniorek padły następujące wyniki: AP Lechia – GKS Żukowo 1:0, AP Lechia – Canicuła 5:1, Canicuła – GKS Żukowo 3:3. Po drugim turnieju 1 miejsce w tabeli zajmuje AP Lechia z 16 pkt (19-3 w bramkach), przed Leier Olimpico – 12 pkt (14-10), Canicułą – 4 pkt (9-21) i GKS – 2 pkt (7-21).

W sobotę 31 stycznia zmierzyło się też pięć drużyn młodziczek. Również w tej kategorii dziewczyny Malnaft Olimpico Malbork. Przegrywając z AP Lechią Gdańsk 1:3, a honorowego gola strzeliła Wróbel Olivia.

W następnych trzech meczach Malnaft Olimpico z zmiennym szczęściem wygrywając z Canicułą 4-1 na listę strzelczyń wpisuje się Olivia Wróbel dwukrotnie oraz Katarzyna Deranek i Oliwia Zommer po jednej. Potem dwie porażki najpierw 2:0 z Prometeuszem Tuchomie i 1-0 z GKS Żukowo.

Skład zespołu młodziczek Malnaft Olimpico Malbork: Emilia Karwasz, Agata Jasińska, Paulina Machcińska, Aleksandra Laskowska, Olivia Wróbel, Katarzyna Deranek, Amelia Gawryluk Oliwia Zommer.

Rezultaty pozostałych spotkań: AP Lechia – GKS Żukowo 1:1, AP Lechia – Canicuła 3:0, Canicuła – GKS Żukowo 3:0, AP Lechia – Prometeusz 5:0, Prometeusz – Żukowo 2:0, Prometeusz – Canicuła 2:1. AP Lechia prowadzi w tabeli 22 pkt i bilansem bramek 34-3. Prometeusz Tuchomie jest drugie (13 pkt, 10-11), a trzecie miejsca zajmuje Malnaft Olimpico (12, 12-13), Żukowo (7, 6-20) i Canicuła (4, 5-20).

Do rozegrania zostały jeszcze dwa turnieje. Gospodarzem trzeciego będzie Canicuła Bytów - 21 lutego w sobotę

W tym drugim turnieju już widać w niektórych zespołach zmiana gry, co do pierwszego turnieju, i również przekłada się na wyniki. Seniorki zagrały na bardzo wysokim poziomie zaś młodsze ich koleżanki trochę słabiej, ale tragedii nie ma, są jeszcze dwa turnieje będzie walka do końca i oto chodzi w sporcie rywalizacja i radość z tego, co się robi. Dziękujemy wszystkim naszym kibicom, co trzymają kciuki za nasze dziewczyny a sponsorom wytrwałości na pewno dziewczyny będą walczyć o wysokie cele.