Przypomnienie założeń i celów klubu KKPN OLIMPICO.

Kobiecy Klub Piłki Nożnej Olimpico Malbork powstał w roku 2011 i założył założenia oraz cele klubu które obowiązują do dziś.

Razem z rodzicami i zawodniczkami do następujących założeń;

1 Obowiązki domowe i nauka

2 Zdrowie

3 Treningi, mecze, turnieje.

W pierwszym punkcie obowiązki domowe i nauka w pełni te czynności kontrolują rodzice aby każda pociecha wypełniała swoje obowiązki domowe oraz uczyła się na tyle jakie mają wymogi rodzice.

W drugim punkcie zdrowie tu praca jest podzielona między klubem a rodzicami. Każda zawodniczka musi się podać badaniom lekarskim gdzie ściśle współpracują na to rodzice, klub i lekarz sportowy;

-rodzic przygotowuje dla zawodnika skierowanie do lekarza sportowego oraz badania laboratoryjne krew i mocz.

-Klub umawia terminy dwa razy w roku z lekarzem sportowym dla zawodników do 21 roku życia.

-Lekarz sportowy przeprowadza badania i orzeka o stanie zdrowia dziecka.

W razie jakiś nieprawidłowości zdrowotnych lekarz kieruje do innych specjalistów i nawiązuje się współpraca rodzic-klub. Klub może pomóc na tyle ile pozwalają jego zasoby.

W razie kontuzji lub urazów można skorzystać z odszkodowania ubezpieczonego zawodnika gdyż każdy zawodnik jest ubezpieczony. Po kontuzji lub innych nie przewidzianych przeciwwskazaniach zdrowotnych zawodnik musi przejść badania sportowe lub konsultację z lekarzem sportowym.

W trzecim punkcie do działalność 70% klub które realizuje po dwóch wyżej wymienionych punkach;

A-szkolenie zawodniczek w różnych grupach

B-prowadzenie meczy w określonych rocznikach zgodnie regulaminami PZPN

C-organizowanie turniejów dla wszystkich grup szkoleniowych.

D-organizowanie obozów sportowych (tylko przy całkowitej płatności rodziców)

E-zabezpieczenie zaplecza boisk do trenowania i rozgrywania meczy i turniejów

F-zabezpieczenie transportu (również w tym udzielają się rodzice)

G-prowadzenie administracji klubowej

H-zabezpieczenie osób do prowadzenia zajęć.

Struktura w klubie jest tak złożona aby zrealizować założenia i cele

1 zarząd która składa się z 5 osób

2 trenerzy

3 kierownicy drużyn

4 osoby które wspomagają swą pracą w działalności klubu

Wszyscy wyżej wymienieni wykonują swe obowiązki jako wolontariat.

Aby mieć środki finansowe na cele klubu to zdobywa poprzez pisania programów i ubiega się o dotację oraz sponsorów. Środki finansowe własne pochodzą z składek klubowych a wynoszą 30 zł.

Zarząd klubu (który został powołany przez walne zgromadzenie KKPN Olimpico Malbork) co sezon określa cele klubu, prezes klubu jest odpowiedzialny za realizację zadań.

1 Obowiązki zawodniczek

-uczęszczać na treningi

-brać udział w meczach jeżeli została powołana

-uiścić składkę 30 zł (10 miesięcy w roku bez grudnia i stycznia)

-zabezpieczyć sobie obuwie do grania i ochraniacze

-wyposażyć się w jednakowy strój treningowy jaki preferuje klub w terminie nie określonym

-reprezentować klub godnie.

Sezon 2017/2018 w klubie zaczyna się od pierwszego lipca w tym czasie są organizowane różne turnieje lub obozy. W Sierpniu następuje przygotowanie do poszczególnych lig oraz rejestracja zawodniczek do sezonu. Koniec sierpnia rozpoczyna się sezon 2017/2018 pierwsza runda jesienna i trwa do połowa listopada. Po zakończeniu rundy jesiennej zawodniczki wchodzą na hale i zarząd przygotowuje plany na rudę wiosenną.

W sezonie 2017/2018 klub zgłosił następujące drużyny

-III pomorska liga kobiet – 25 zawodniczek (6 zrezygnowały) rocznik 2004 i starsze

-Junior D2 – 23 zawodniczki rocznik 2004 i młodsze (Sierakowice)

-Junior E1 – 11 zawodniczek ( 2 zrezygnowały) rocznik 2005 -2006

-Młodziczki w turnieju Tymbarka rocznik 2007-2011 – 24 zawodniczki (5 zrezygnowały)

-Mistrzostw Młodziczek do lat 13 grupy JD2 i JE1

W klubie do 6 listopada był 70 zawodniczek

Wpływy klubu to dotacje i wpłaty sponsorów oraz składki członkowskie.

Procentowe wpłaty członkowskie poszczególnych lig w całym roku 2017

-III pomorska liga kobiet – 62%

• Junior D2 – 92 % (runda jesienna 2017)

-Junior E1 – 90 %

-Młodziczki w rocznik 2007-2011 – 90%

Wydatki na poszczególne ligi w roku 2017 które mieści się sezon 2016/2017 runda wiosenna i sezon 2017/2018 runda jesienna. W skład wchodzą mecze ligowe sparingi turnieje opłata za hale sportową:

-III pomorska liga kobiet – miesięcznie około 950 zł

-Junior D2 – miesięcznie 600 zł

• Junior E1 – 250 zł

-Młodziczki w rocznik 2007-2011 – 300 zł

Kobiecy Klub Piłki Nożnej OLIMPICO Malbork dalej będzie realizował swoje cele na sezon 2017/2018 i nie rozwiązuje żadnej drużyny.

Prezes Klubu

Jerzy Wnuk-Lipiński