Turniej Borów Tucholskich

Leier Olimpico Malbork i Malnaft Olimpico Malbork po raz trzeci brało udział w IV Turnieju Borów Tucholskich. Turniej rozpoczął się od piątku 17 lipca zwiedzaniem atrakcji po okolicy Powiatu Tucholi. Obie drużyny zwiedziły miejscowość Fojutowo gdzie krzyżują się rzeka z kanałem Brdy oraz na wypoczynku w trzech basenach na wolnym powietrzu. Następnego dnia w sobotę rozpoczęły się rozgrywki a w tym dniu termometr pokazywał 30 stopni ciepła w cieniu. Leier Olimpico rozegrało w tym dniu dwa mecze z Tucholanka Kubiak Tuchola remisując 1-1 a strzelczynią była Olivia Wróbel a w drugim meczu przegraną z Gwiazdą Stargard Szczeciński 4-0 w niedziele był układ taki sam, czyli rewanże tym razem Leier wygrali z Gospodyniami 2-1 a bramki strzeliły Oliwia Wróbel i Anna Siemińska, i tak Leier Olimpico Malbork zajęło II miejsce a najlepszą bramkarką została Klaudia Białowąs, niestety nie dojechały dwie drużyny, które miały uczestniczyć w turnieju.

Malnaft Olimpico Malbork młodziczki również w sobotę 18 lipca rozpoczęły rywalizację w turnieju gdzie rozegrały trzy mecze wszystkie wygrywając Tucholanka Kubiak Tuchola 5-0, GSS Grodziski Wielkopolski 5-0 oraz Gryf 2009 Tczew 2-1. W następnym dniu w niedziele został ostatni mecz, który decydował o pierwszym miejscu i najlepszą strzelczynią turnieju. Drużyna Malnaft Olimpico wygrała z Grom Więcbork 7-1 a najskuteczniejszą zawodniczką okazała się Julia Jędrzejewska strzelając trzy bramki w sumie zdobyła 6 w całym turnieju oraz została najlepszą strzelczynią w tej kategorii wiekowej. Malnaft Olimpico Malbork zdobyło pierwsze miejsce w turnieju w roczniku 2002 i młodsze oraz wyróżnioną została bramkarka Amelia Bławat i Julia Jędrzejewska najlepszą zawodniczką całego turnieju w trzech kategoriach wiekowych, w której brały udział (Open, rocznik 1999 i młodsze i 2002 i młodsze). Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy brali udział w przygotowaniach do wyjazdu oraz byli z nami w Tucholi.

Skład drużyny

Klaudia Białowąs, Anna Siemińska, Aleksandra Laskowska, Agata Jasińska, Olivia Wróbel, Nikola Niedziółka, Niezgoda Weronika, Cisewska Kornelia.

Skład drużyny

1 Bławat Amelia